BAKIR

  • Home
  • Ocakbaşı
  • Mangalbaşı
  • Davlumbaz
  • Kapalı Izgara

Hakkımızda

Bakır Home tarihi hakkında

Bakır Home

Hakkında

1960 yılında, İstanbul / Beyazıt Bakırcılar’da Kurulmuştur. Kurucumuz ZİYA NAVDAR‘ dır.

Artvin/ Arhavi‘den İstanbul’a gelen Ziya Navdar, baba mesleği olan bakırcılığı İstanbul’da kurduğu atölyesinde devam etmiştir. 1960 yıllarda bakır dövme ile devam eden bakırcılık 1970’li yılların sonunda bakır ocakbaşı imalatı ile sektörde farklı bir imalatın mimarı olmuştur.

Daha sonraki yıllarda bakırın kullanım alanları genişledikçe bakır kaplama, bakır davlumbaz, bakır ocakbaşı, bakır çatı, dere ve oluk işleri ile imalat ve üretime devam etmiştir. 1996 yıllarında çok farklı bir proje ile sektöre bambaşka bir ürünün imalatını yapmıştır. Bakır mangalbaşı ve mangal masaların imalatını yaparak kendin pişir, kendin ye gibi bir sektörün kurulmasında öncü olmuştur.

İlk mangalbaşı restorantı İstanbul bahçelievlerde Hünkar mangalbaşının açılmasında mangal masa ve bakır davlumbazları imal ederek bir ilke imza atmıştır. (1998)

Bakırcılık sektöründe sayısız usta yetiştirmiş olan Ziya Usta 1995 yılında tek oğlu olan İlker Navdar‘ı yanına alarak mesleğin tüm ayrıntıları öğreterek son ustasını yetiştirmiştir.

Büyük usta bakırcı Ziya Navdar 2006 yılında vefat etmiştir. Bakırcı Gülbey Usta’nın da abisi olan Ziya Usta arkasında değerli çalışmalar ve kaliteli ustalar bırakmıştır.

4 Kuşaktır bakırcılığa devam eden firmamız mevcut adresinde ürün gamını genişleterek imalata devam etmekte olup İlker Navdar tarafından işletilmektedir. Türkiye ve tüm dünya ülkelerine ihracat yapmaktadır .

Başlıca imalatlarımız; Bakır ocakbaşı – Bakır mangalbaşı- mangal masa -fiber glass davlumbaz-fiber mangalbaşı – bakır davlumbaz -kahveci güzeli -çay kazanı- barbekü – barbekü kapağı – bakır dekorasyon – Kendin pişir kendin ye -mangal – bakır kaplama ve işleme olarak üretime devam etmektedir.

BAKIRHOME ‘1960’

İLKER NAVDAR

© Bakır Home, 2020. Tüm Hakları Saklıdır.

WeCreativez WhatsApp Support
İsteklerinizi, taleplerinizi veya önerilerinizi bize yazabilirsiniz.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?